با خروج مأموران فدرال از پورتلند، اعتراضات در آرامش کامل برگزار شد مطلب ویژه

جمعه, 10 مرداد 1399 ساعت 14:40 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

با خروج مأموران فدرال از شهر پورتلند، اعتراضات ضدنژادپرستی برای اولین بار پس از مدت‌ها در آرامش کامل برگزار شد.

 

به گزارش آدینه نوین، با خروج مأموران فدرال از شهر پورتلند، تظاهرات ضدنژادپرستی در این شهر پس از مدت‌ها در آرامش برگزار شد.

به نوشته روزنامه «گاردین»، معترضان در حمایت از شعار «جان سیاه‌پوستان اهمیت دارد»، در مقابل دادگاه فدرال تجمع یافتند اما این بار از درگیری‌های شبانه و پرتاب گاز اشک‌آور خبری نبود.

در غیاب مأموران فدرال، مسئولان هماهنگی تظاهرات در پورتلند، بر روی شعارهای کمپین اعتراضی و تقاضا برای اصلاحات در ساختار پلیس تمرکز کرده و از روشن کردن آتش و مواد آتش‌زا توسط معترضان جلوگیری کردند.

این در حالی است که دولت ترامپ در این مدت همواره تلاش کرده بود سرکوب اعتراضات توسط مأموران فدرال را با جلوگیری از به راه افتادن خرابکاری و هرج‌ومرج توسط معترضان توجیه کند.

در اعتراضات پنجشنبه شب یکی از معترضان سیاه‌پوست خطاب به تعدادی که سعی می‌کردند وارد ساختمان دادگاه فدرال شوند گفت: «حمله به ساختمان‌های دولتی در [کمپین] "جان سیاه‌پوستان اهمیت دارد"، جایگاهی ندارد. آن را رها کنید و بازیچه ترامپ نشوید».

«کیت براون» فرماندار ایالت اورگن دیروز (پنجشنبه) از خروج نیروهای امنیتی فدرال از شهرهای این ایالت از جمله پورتلند خبر داد.

نظامیان فدرال آمریکا هفته قبل با دستور دولت مرکزی، وارد ایالت اورگن شده بودند تا ضمن محافظت از ساختمان‌های دولتی، تظاهرات ضد نژادپرستی در پورتلند را سرکوب کنند.

براون در حساب توئیتری خود نوشت، نیروهای فدرال به جای کمک به آرام شدن اوضاع، «مانند نیروهای اشغالگر رفتار کرده و با خود خشونت» به این منطقه آورده بودند.

بسیاری از شهرهای آمریکا از ۲۵ ماه می (پنجم خرداد ماه) بعد از قتل نژادپرستانه فردی سیاه‌پوست به نام «جورج فلوید» صحنه اعتراضات گسترده هستند.

«دونالدترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا که با این اعتراضات مخالف است، در واکنش به خروج نیروهای فدرال از ایالت اورگن تهدید کرده است، اگر مقامات محلی نتوانند به اعتراضات خاتمه دهند این بار گارد ملی را وارد صحنه خواهد کرد.

خواندن 554 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در شنبه, 11 مرداد 1399 ساعت 12:08
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

فیلم ها

سر تیتر خبرها

آدینه نوین میزبان:

ما 513 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

سخنرانی های مهم

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family