ترامپ: در ایالت کلیدی فلوریدا شکست بخورم، فرماندار را اخراج می‌کنم مطلب ویژه

شنبه, 26 مهر 1399 ساعت 15:42 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رئیس‌جمهور آمریکا که در روزهای پایانی رقابت‌های انتخاباتی به تکاپو افتاده، به طعنه و تمسخر در جمع هوادارانش گفت که اگر در ایالت کلیدی «فلوریدا» مقابل بایدن شکست بخورد، فرماندار این ایالت را اخراج می‌کند.

به گزارش آدینه نوین، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا که با نزدیک شدن انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان ۹۹) به طعنه و کنایه و گمانه‌زنی‌ها درباره نتیجه احتمالی انتخابات روی آورده است، روز گذشته (جمعه) در یکی از تجمعات انتخاباتی در «اوکالا» ایالت فلوریدا به طعنه و تمسخر گفت که اگر در انتخابات آتی ریاست‌جمهوری آمریکا در ایالت کلیدی «فلوریدا» در مقابل «جو بایدن» نامزد دموکرات‌ها شکست بخورد، راهی برای «اخراج»، «ران دسانتیس» فرماندار این ایالت پیدا خواهد کرد.

ایالت فلوریدا یکی از ایالات کلیدی جنوبی آمریکا است که دارای ۲۹ رأی الکترال است و جدیدترین نظرسنجی‌ها در این ایالت نشان می‌دهد که بایدن با اختلاف ۱.۴ درصد از ترامپ پیشتاز است.

بنا به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی «هیل»، ترامپ که پیش از این در یک تجمع انتخاباتی در جورجیا با طنز و کنایه گفته بود در صورتی که در مقابل نامزدی مثل «جو بایدن» رقابت‌های انتخاباتی را واگذار کند، دیگر جایی برای او در آمریکا نخواهد بود، مدعی شد که فرماندار جمهوری‌خواه فلوریدا دوست وی بوده است و ضمن قدردانی از وی گفت: «او عملکرد عالی داشته است و دوست من بوده است. هی، ران، این ایالت را می‌بریم؟ لطفا..می‌دانی که اگر نبریم، من فرماندار را مقصر می‌دانم. هرجور شده، وی را اخراج می‌کنم. او را اخراج می‌کنم. به هرحال یک راهی (برای اخراج وی) پیدا می‌کنم».

ترامپ همچنین در ادامه، پیروزی دسانتیس در انتخابات فرمانداری ایالت فلوریدا را به خود ارتباط داد و گفت: «او نزد من آمد و گفت: "آقا، من می‌خواهم برای فرمانداری وارد رقابت‌ها شوم". من به وی گفتم: "باشه، می‌‌دانی که درک می‌کنم اما راه زیادی در پیش داری". او گفت: "نه، من تأییدیه شما را می‌خواهم". بهش گفتم: "ببین ران، بگذار درباره اش فکر کنم". به هرحال می‌دانید که او یک آدم بزرگی است، (دانشگاه) هاروارد، (دانشگاه) ییل، باهوش. به او گفتم: "باشه، ران، تأییدت می‌کنم، خدا می‌دونه که چه اتفاقی قراره بیافته».

۱۷ روز مانده به انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا باقی مانده و ترامپ در حالی در تجمعات انتخاباتی خود به تکاپو افتاده و به تمسخر بایدن و دیگران می‌پردازد که نگرانی‌هایی در خصوص احتمال شکست وی در انتخابات به وجود آمده است.

پیش از این نیز یک منبع به پایگاه خبری صهیونیستی «آکسیوس» گفته که ستاد انتخاباتی رئیس جمهور آمریکا خود را برای شکست در رقابت با نامزد دموکرات‌ها آماده می‌کند.

خواندن 17 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

فیلم ها

سر تیتر خبرها

آدینه نوین میزبان:

ما 236 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

سخنرانی های مهم

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family