در مدت ۳ ساعت؛

روس‌ها رکورد سرعت سفر به ایستگاه فضایی را شکستند مطلب ویژه

چهارشنبه, 23 مهر 1399 ساعت 17:43 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

یک کپسول سایوز که حامل سه فضانورد است صبح امروز به فضا پرتاب شد و برای نخستین بار در مدت زمان سه ساعت به ایستگاه فضایی بین المللی رسید.

 

به گزارش آدینه نوین به نقل از سی ان ان، صبح امروز کیت روبینز فضانورد ناسا همراه سرگی ریاژیکوف و سرگی دوسورچکوف فضانوردان روس همراه یک کپسول سایوز به ایستگاه فضایی بین المللی سفر کردند.

این سفر که ماموریت «اکسپدیشن ۶۴» نام داشت، در نوع خود رکوردی به حساب می‌آید و پس از ۳ ساعت و ۲ بار مدار زدن دور زمین، فضانوردان را به مقصدشان رساند.

کپسول سایوز مذکور از مقر فضایی بایکونور در قزاقستان به فضا پرتاب شد. ایستگاه فضایی بین المللی نیز با انتشار پستی اعلام کرد کپسول به ماژول Rassvet ایستگاه فضایی بین المللی متصل شده است.

این دومین باری است که روبینز به فضا سفر می‌کند اما نخستین سفر ریاژیکوف و کودسورچکوف به فضا به حساب می‌آید. این فضانوردان قرار است ۶ ماه در آزمایشگاه فضایی اقامت کنند.

همچنین در این سفر یک عروسک بافتنی به نام «یوری» فضانوردان را همراه کرد. همسر کودسورچکوف این عروسک را بافته که به عنوان نشانگر گرانش صفر عمل کرد. به عبارت دیگر با شناور شدن عروسک در کپسول، فضانوردان متوجه می‌شوند وارد فضا شده‌اند.

به گفته ناسا هریک از فضانوردان می‌توانند نشانگر گرانش صفر خود را در سفر فضایی همراه ببرند.

خواندن 61 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

سر تیتراخبار دانش و فن آوری

آدینه نوین میزبان:

ما 55 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

سخنرانی های مهم

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family