تسهیلات بانک توسعه تعاون موجب ارتقای سطح کسب‌وکار در مناطق روستایی گردیده است مطلب ویژه

سه شنبه, 22 مهر 1399 ساعت 15:31 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نقش مؤثر تسهیلات بانک توسعه تعاون در ارتقای سطح کسب‌وکار و اشتغال در مناطق روستایی اشاره نمود.

 

 به گزارش آدینه نوین، عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که به‌منظور بررسی عملکرد بانک توسعه تعاون در محل ساختمان میرداماد بانک سخن می‌گفت اظهار داشت: طی سال‌های گذشته اقدامات و تدابیر گسترده‌ای در حوزه عمران روستایی و تکمیل زیرساخت‌های مناطق روستایی صورت پذیرفته است و کارکرد طرح اشتغال پایدار روستایی ورود به حیطه کسب‌وکار و حمایت از اشتغال‌زایی در مناطق روستایی بوده است.

وی تصریح نمود: اجرای این طرح و آثار مثبت آن بر ابعاد اجتماعی و اقتصادی مناطق روستایی کشور از منظر آمار نیز نمایان است، به‌گونه‌ای که سهم اشتغال روستایی در ایجاد سالیانه اشتغال جدید از سطح 3 درصد در سالیان پیشین به حد 23 و 29 درصد طی دو سال اخیر رسیده است.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: ارکان متولی طرح اشتغال پایدار روستایی چه در لایه سیاست گزاری و نظارت و چه در مرحله اجرا، همواره بر آسیب‌شناسی و رفع کمبودها تأکید داشته‌اند، بااین‌حال با بررسی عملکرد کلی به این نتیجه می‌رسیم که عملکرد بانک توسعه تعاون در اجرای صحیح مراحل طرح بسیار مطلوب بوده است و ایفای تعهدات بانک فراتر از صد درصد محقق گردیده است.

وی در همین زمینه افزود: عملکرد شفاف بانک توسعه تعاون موجب گردیده در مرحله پنجم نیز این بانک در اولویت اجرای این طرح قرار گیرد و مراحل اداری و اجرایی عاملیت بانک توسعه تعاون در مرحله پنجم نیز به نحو مطلوب‌تری پیش رفته است.

منصوری تأکید کرد: آنچه در اجرای مؤثر این طرح مدنظر بوده است راهنمایی متقاضیان و هموارسازی مسیر دریافت خدمات تسهیلاتی برای کارآفرینان مناطق روستایی و عشایری بوده است و رویکرد حل مسائل مراجعین همواره مورد دقت متولیان طرح بوده است.

وی با اشاره به اهمیت کارکرد سیستم جامع نظارتی بر اجرای مؤثر طرح گفت: کلیه طرح‌ها و پروژه‌های موردحمایت این طرح، توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایر دستگاه‌های مجری، مطابق چارچوب‌های تعریف‌شده به‌صورت تمام شماری مورد رصد و نظارت واقع‌شده‌اند و طرح‌ها به‌گونه‌ای دقیق مورد بررسی قرارگرفته‌اند و گزارش دستگاه نظارتی مربوط به دیگر قوای سه‌گانه، سطح اثربخشی و پیمایش صحیح طرح را بالاتر از گزارش نظارتی تهیه‌شده توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نشان می‌دهد که همین مسئله گویای عزم و اراده جدی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رعایت موارد سخت‌گیرانه و موشکافانه از سوی این وزارتخانه برای اجرای صحیح طرح بوده است.

منصوری به اهمیت بازگشت به‌موقع اقساط تسهیلات پرداختی اشاره نمود و گفت: بر اساس مکانیزم تعریف‌شده چنانچه تسهیلات اعطایی مطابق برنامه به‌صورت اقساط بازگردانده شود، این منابع قابلیت دو بار چرخش مجدد طی نه سال آتی را خواهند داشت.

در این جلسه علاءالدین ازوجی مدیر توسعه اشتغال و سیاست‌گذاری بازار کار و رامین اسدی مدیر پروژه‌های سرمایه‌گذاری در برنامه اشتغال فراگیر روستایی نیز مطالب مهمی در مورد چهار مرحله اجراشده طرح و همچنین فاز پنجم در حال اجرا مطرح نمودند.

شایان ذکر است در این جلسه حجت اله مهدیان مدیرعامل بانک توسعه تعاون، سید باقر فتاحی رییس هیات مدیره، معادی معاون استان‌ها و بازاریابی، شریفی معاون عملیات بانکی، البرزی مدیر امور اعتباری، محمدی مدیر امور استان‌ها و شعب، بخشا رییس اداره کل روابط عمومی و شمس رییس اداره کل حوزه مدیریت نیز حضور داشتند.

خواندن 64 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

سر تیتراخبار بانک و بیمه و بورس

آدینه نوین میزبان:

ما 127 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

سخنرانی های مهم

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family