همزمان با روز جهانى عصاى سفيد برگزار شد؛

نشست هم انديشى بررسى مشكلات نابينايان در حمل و نقل عمومى شهر/هاشمی:تلویزیون‌های شهری حمل و نقل و ترافیک چشم نابینایان می شود مطلب ویژه

پنج شنبه, 24 مهر 1399 ساعت 15:46 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با تاكيد بر ضرورت توجه به مشكلات نابينايان در شهر از اختصاص دادن فضای آموزشی تلویزیون‌های شهری این حوزه در جهت حمایت از نابینایان به منظور آگاهی بخشی عموم شهروندان از فضای زندگی این افراد و اجراى رسالت اجتماعى شهردارى خبر داد.

به گزارش آدینه نوین به نقل ازروابط عمومى معاونت حمل و نقل ترافيك ؛ همزمان با روز جهانى عصاى سفيد،"سید مناف هاشمی"به منظور بررسى مشكلات نابينايان با مدیران انجمن نابینایان و اوتیسم ایران دیدار كرد.

در اين نشست مشكلات و درخواست هاى خانواده هاى اوتيسم و نابينايان در حوزه ى حمل و نقل عمومى مطرح شد و مدير انجمن نابينايان كشور خواستار حمایت همیشگی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران شد‌.

در ادامه غفاری مدیر انجمن اوتیسم ایران نيز تصريح كرد: با حمایت دکتر حناچی شهردار تهران الحاقیه اوتیسم به مصوبه شهر دوستدار کودک تهران با همراهی اعضا شورای شهر تهران اضافه خواهد شد و این موضوع نقطه عطفی برای آشنایی و بستر سازی شهروندان تهرانی با این گروه اجتماعی خواهد بود.

“سید مناف هاشمی” معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در اين نشست ضمن تبريك روز جهاني عصاي سفيد، با بيان اينكه در راستاي حفظ حقوق نابينايان بايد به گونه اي عمل كنيم كه نابينايان و روشندلان عزيز هرگز احساس سختي در آمد و رفت و تعامل با ديگران نداشته باشند گفت: بى شك شهردارى تهران در تمامي برنامه هاي سطح شهر به لحاظ وجود مسئوليت هاي متعدد و اجتماعى كه دارد بايد در اجراى طرح ها و برنامه ها ، شهرسازى و پياده راه سازى و همچنين ارايه خدمات عمومى مشكلات اين قشر رو مد نظر قرار داده و حقوق روشندلان رعايت شود.

هاشمى با بيان اينكه بي شك نیازمند مناسب‌سازی بیشتر فضاهای شهری برای جامعه معلولین و به خصوص نابینایان هستیم تاكيد كرد: مناسب‌سازی معابر را از دیگر نیاز نابینایان بیان و تصریح کرد: نصب موزائیک‌های ویژه کم بینایان و نابینایان در پیاده‌روها، رفع مشکل پل‌های روی جوی آب،همسطح سازی و برطرف کردن موانع در معابر و بهسازی مسیر تردد معلولان و نابینایان می‌تواند بخش مهمی از مشکلات نابینایان برای حضور در جامعه را برطرف کند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: بطور حتم تلاش خواهيم كرد با اجرای کامل مصوبه شورای شهر درباره نابینایان اقدامات موثرى در جهت ارايه خدمات بهتر به نابينايان صورت گيرد خاطرنشان كرد: راه اندازى سيستم گوياى ويژه نابينايان در بخشى از ايستگاه هاى اتوبوس صورت گرفته است اما بطور حتم راه‌اندازی سیستم اعلام گویای زمان و مسیر حرکت وسایل حمل و نقل عمومی اعم از تاکسی، اتوبوس و مترو مورد تاكيد بوده كه لازم است همه خطوط مجهز به این مسئله شوند.

هاشمی با اشاره به در خواست مدیر انجمن اوتیسم و نابینایان ایران مبنى بر تسهیل حمل و نقل خانواده‌های این گروه اجتماعی اعلام کرد:مصوبه‌ایی را در اختیار شورای شهر تهران قرار خواهیم داد تا در صورت تایید، این خانواده‌ها بتوانند از تخفیف‌های خوبی در استفاده از طرح ترافیک بهره‌مند شوند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در پایان گفت: در خصوص تجهیز و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی برای نابینایان تهران قید فوریت را برای افزایش بودجه و ظرفیت خدمات رسانی بهتر در دستور کار قرار دادیم و در این زمینه جلسات مختلفی با نمایندگان ایران خودرو هم داشته‌ ایم‌.

گفتنی است در این مراسم با اهدای لوح تقدیر و هدیه ای از مدیران انجمن نابینایان و اوتیسم ایران تجلیل و قدردانی شد.

خواندن 64 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

سر تیتراخبار شهری

آدینه نوین میزبان:

ما 215 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

سخنرانی های مهم

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family